Image and video hosting by TinyPic

Autor Tema: BBC - Walking with Dinosaurs SR  (Pročitano 2505 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

BBC - Walking with Dinosaurs SR
« poslato: Decembar 09, 2008, 23:19:03 »
BBC - Walking with Dinosaurs


Piksla download

Walking with Dinosaurs is a 1999 six-part television series produced by the BBC, narrated by Kenneth Branagh. In North America, the series was screened on the Discovery Channel, with Branagh's voice replaced with that of Avery Brooks.

The series uses computer-generated imagery and animatronics to recreate the life of the Mesozoic, showing dinosaurs in a way that previously had only been seen in the feature film Jurassic Park, six years earlier. The series was a commercial success and was praised by scientists [citation needed], having used paleontologists such as Peter Dodson, Peter Larson and James Farlow as advisors (their influence in the filming process can be seen in the documentary Walking with Dinosaurs - The Making Of).

Piksla download

Episode 1:
New Blood.
Mass extinction gives the dinosaurs a chance to establish themselves.

Episode 2:
Time of the Titans
Size matters - Diplodocus, one of the longest land animals walks the earth.

Episode 3:
A Cruel Sea
Gliding through the water, large marine reptiles rule the sea.

Episode 4:
Giant of the Skies
A time of great change - new dinosaurs that will dominate the landscape appear.

Episode 5:
Spirits of the Ice Forest
Special adaptations for life in the Antarctic - the climate allows a species to survive.

Episode 6:
Death of a Dynasty
The mystery of extinction. What are the theories?

Piksla download

PREVOD« Poslednja izmena: Septembar 22, 2010, 21:03:16 ALTER MANN »


  • papi Van mreže
    • Moderator
    • *


    • Muškarac
    • Poruke: 3341

Odg: BBC - Walking with Dinosaurs SR
« Odgovor #1 poslato: Maj 13, 2011, 11:29:13 »
BBC - Walking With Dinosaurs - Giant Claw/Land of Giants


BBC - Zemlja divova i Divovska kandža


Piksla downloadŠetnja s dinosaurima: Divovska kandža / Zemlja divova
 
Naslov originala:
Walking With Dinosaurs: Giant Claw / Land of Giants
Žanr:
dokumentarni
Trajanje:
60'
Godina izdanja:
1999.
Izdavač/Distributer:
BBC / Continental film
Linkovi:
imdb

Glasovi:
Avery Brooks
Režija:
Tim Haines, Jasper James
Scenario:
Georgann Kane
Producent/i:
Tim Haines

BBC-ev nagrađivani serijal o dinosaurima koristi najnoviju, CGI tehnologiju kako bi nam približio izgled i način života tih golemeih, prahistorijskih bića.

U 'Divovskoj kandži' zoolog i pustolov Nigel Marven putuje 75 milijuna godina u prošlost, točnije u razdoblje mezozoika, kako bi pronašao legendarnog Therizinosaurusa, jednog od najsmrtonosnijih. Riječ je o jednom od najbizarnijih primjeraka dinosaura, vlasnika najvećih kandži na planetu. Marvin započinje istraživanju na temelju divovske kandže koju Marven koristi kako bi pronašao životinju kojoj ona pripada.

Nastavak pustolovina u 'Zemlji divova' potraga je za najvećom životinjom koja je hodala planetom. Marven putuje na područje Argentine, kakvo je bilo prije 100 milijuna godina, u potrazi za 95 tona teškim Argentinosaurusom. Na svom će se putovanju susresti sa Gigantosaurusom, najvećim dinosaurom mesožderom, jedinim prirodnim neprijateljem Argentinosaurusa. Na put će mu stati i smrtonosni krokodil Sarcosuchus i veličanstveni leteći pterosaur Omithocheirus.

Piksla download

Zemlja divovaDivovska kandzaPiksla download

« Poslednja izmena: Maj 13, 2011, 19:50:04 ALTER MANN »

Odg: BBC - Walking with Dinosaurs SR
« Odgovor #2 poslato: Avgust 18, 2011, 00:08:17 »
BBC - Walking with Dinosaurs

Piksla download

BBC - Walking with Dinosaurs Complete Series
Angielski | AVI | XVID 1480 kbps 23,98 fps | 704 x 396 | MP3 128 kbps 48 KHz Stereo | 1,82 GB
Gatunek: Dokumentalny
Każdy odcinek Walking with Dinosaurs koncentruje się na życiu jednego lub więcej "bohaterow", przedstawiające fikcyjne i spekulacyjnych wydarzeń opiera się głownie na wnioski i zachowania wspołczesnych zwierząt, wyprodukowaną w stylu, ktory naśladował tradycyjnych filmow dokumentalnych przyrody.

1. "New Blood"

Pierwszy odcinek filmowane i transmitowane. 220 milionow lat temu - poźnym triasie, Arizona

Filmowanie Lokalizacja: Nowa Kaledonia
Warunki: połpustynnych z krotkim pora deszczowa. W roku tym odcinku, deszcze są poźno.

Odcinek po żeński Celofyz jak starali się przetrwać w porze suchej. Celofyz Wykazano, polowania na stado Placerias, szukając słabych członkow do polowań. Wczesne pterozaury (szczegolnie Peteinosaurus) były rownież ciekawe, przedstawiony chłodzenia się w co trochę wody był obecny podczas suszy. Kobiet rauisuchian (Postosuchus, jeden z największych drapieżnikow żyjących w czasie trias) Wykazano rownież, że po stada Placerias. Jeszcze w poszukiwaniu żywności, Celofyz pokazane są odkrycia nory drobnych ssakow jak cynodonta, Niestety jeden chłopak odbiega zbyt blisko i jest spożywane, cynodonta ojciec probuje chronić dziecko, ale bezskutecznie. W nocy, para cynodonts podano jedzenie ich pozostałych młodych, a następnie odchodzi. Samica Postosuchus jest poźniej zraniony przez kły Placerias, a przegrywa z jego terytorium przez rywala Postosuchus. Rannych, chorych i bez terytorium, kobieta zostaje zabity i zjedzony przez stado Celofyz. Wreszcie, pora deszczowa jest ponownie, a Celofyz przetrwały wraz z cynodonta pary. Epizod kończy się wraz z pojawieniem się stado prosauropod Plateosaurus, forshadowing przyszłości dominacji wielkich dinozaurow zauropodow, jak pokazano w drugim odcinku.

2. "Time of the Titans"

Drugi epizod być filmowane i transmitowane. 152 milionow lat temu - z poźnej jury - Colorado

Filmowanie miejscach: Redwood National Park (Fern Canyon), Chile, Tasmania, Nowa Zelandia
Warunki: ciepło z mieszaniny lasu i paproci prerii.

Ten odcinek po życiu młodego Diplodocus kobiet. Po wykluciu, jego rodzeństwo są spalane w naturalnych pożarow lasow, spożywane przez dwa allozaura i Ornitholestes, i przypadkowo przebił przez kolce Stegosaurus ogon. Młody Diplodocus i jeden brat żyjący w końcu odnaleźć i dołącz do stada. Rowniny są także domem dla innych zwierząt roślinożernych, w tym Brachiosaurus i Stegosaurus, podczas gdy małe pterozaury nazwie Anurognathus ucztę na ich pasożytow (spekulacyjnych zachowań inspirowanych przez ptaki oxpecker w nowoczesnych Afryka). Pod koniec odcinka, allozaura atakuje Diplodocus, ale ona jest zapisane przy większej Diplodocus rzęs drapieżnika z bata ogon.

3. "Cruel Sea"

Trzeci epizod nakręcony i emisji. 149 milionow lat temu - z poźnej jury - Oxfordshire

Filmowanie miejscach: Bahamy, Nowa Kaledonia
Warunki: płytkie tropikalne morze z małych wysp.

Uroczystość hodowli Ophthalmosaurus jest głownym wydarzeniem epizod, ale rekiny i innych drapieżnikow, w tym Liopleurodon są na polowaniu. Otwarcie przedstawia Liopleurodon wyrywając Eustreptospondylus z ziemi, ale nie ma dowodow na to kiedykolwiek miejsce. (Według producentow, byli pod wpływem podobnych atakow przez Orki na ziemi stworzeń.) W końcu odcinka, tajfun zabija wiele męskich Rhamphorhynchus i myje kobieta Liopleurodon na brzeg i umiera dusząc się jej wagi.

4. "Giant nieba"

Czwarty epizod filmowane i transmitowane. 127 milionow lat temu - we wczesnej kredzie - Young Ocean Atlantycki (Brazylia, Kantabria)

Filmowanie lokalizacji: Nowa Zelandia, Tasmania
WARUNKI: Morze i wybrzeże.

W rolach starszych mężczyzn Ornithocheirus, duży pterozaura, ktory jest w drodze powrotnej z Ameryki Południowej na wyspie Kantabrii w Europie do kopulacji. Mija gniazdowania kolonii Tapejara. Sięga połnocnym krańcu Ameryki Południowej i krzyże morza do Ameryki Połnocnej. Mija stado Iguanodon ktorzy migracji wzdłuż plaży. Podrożuje z Ameryki do Europy przez młodych Oceanu Atlantyckiego. Sięga europejskiej wyspy u wybrzeży Wielkiej Brytanii, ktora w książce z serii o nazwie Cornubia. Mija kolejny stado Iguanodon, ktorzy są żerował na przez stado Utahraptor. Ostatecznie Ornithocheirus osiągnie swojej stronie hodowli, ale nie dostać kolega, jako że nie może wylądować w najlepsze miejsce w środku miejscu hodowli, bo na drodze był opoźniony (o konieczności schronienia przed burzą pod urwiskiem zwis) i został pobrany. W końcu ginie na plaży z głodu, wycieńczenia, stresu cieplnego i starości.

5 ". Duchy lasu Ice"

Piąty odcinek filmowane i transmitowane. 106 milionow lat temu - wczesnej kredy, w Rift Valley, gdzie Australii zaczyna się oddzielnie od Antarktydy.

Warunki: Las zdominowany przez podocarps, bardzo blisko bieguna południowego (słońce nie wznosiło się na 5 miesięcy w zimie). Ta nieszczęsna układ kontynentow utrzymuje prądy morskie i silne wiatry monsunowe dmuchanie przez obszar biegunow, utrzymując ją bez pokrywy lodowej i wystarczająco ciepło dla lasow rośnie.
Filmowanie Lokalizacja: Nowa Zelandia

Ten odcinek koncentruje się na stado Leaellynasaura, ktorzy probują przetrwać surową zimę i rozmnażać w lecie. Odcinek biegnie od końca zimy aż do końca zimy. Na początku kobieta Koolasuchus zjada samca Leaellynasaura ktory zmarł w okresie zimowym. Latem kobiety allosaur karzeł poluje na mężczyzn Leaellynasaura i młodych Muttaburrasaurus. Leaellynasaura zazwyczaj uciec, ale w zgiełku i deptanie i zamieszanie spowodowane przez Muttaburrasaurus migracji od połnocy na zimę, kobieta allosaur połowow i zjada nieletnich członkiem stada Leaellynasaura. A męski Koolasuchus są na polowanie na Leaellynasaura matki.

6. "Death of a Dynasty"

Szosty odcinek filmowane i transmitowane. 65,5 mln lat temu - poźnej kredy - Montana

Warunki: Obszary o niskiej roślinności zielnej, i las, wpływ wulkanizmu. Ten odcinek przedstawia niektore skutki koniec kredy uderzenia asteroidy.
Filmowanie miejscach: Chile (Conguillio Park Narodowy), Nowa Zelandia

Ten odcinek rozpoczyna się kilka miesięcy przed wyginięcia dinozaurow. Według książki, lasy spadały Pierre Seaway między Laramidia i Appalachia powoli wysychają od połnocy. Głownym bohaterem jest kobieta Tyranosaurus, ktory porzuca gniazdo, ponieważ wszystkie jaja w nim były bezpłodne. Ona kolegow i gniazd ponownie, stanowi 12 jaj, z ktorych 3 luku. Jedno z dzieci znika, najprawdopodobniej zjedzone przez dwoch pozostałych. Matka jest ranny cios Ankylosaurus ogon-club i umiera poźniej obrażeń wewnętrznych i kości udowej złamane. Jej dzieci umierają, kiedy dinozaury wyginęły przez kredy i trzeciorzędu przypadku wyginięciem, ktory w serii jest spowodowane przez gigantyczny meteor, ktory zderza się z ziemi w Zatoce Meksykańskiej.

Piksla downloadPiksla downloadwupload.comPiksla downloadfilesonic.com

« Poslednja izmena: Avgust 18, 2011, 10:59:19 ALTER MANN »