Autor Tema: Vaterpolo - Sve Na Jednom Mestu  (Pročitano 5761 puta)

• Poruke: 854

• Ma ko jos ovo cita...

Vaterpolo - Sve Na Jednom Mestu
« poslato: Jun 19, 2008, 14:28:12 »

U trećem kolu B grupe turnira Svetske vaterpolo lige reprezentacija Srbije je u sredu u Đenovi pobedila selekciju Egipta rezultatom 31:0 (10:0, 6:0, 5:0, 10:0). Duel protiv neravnopravnog rivala poslužio je srpskim vaterpolistima kao lakši trening. Egipćani nisu uspeli da postignu ni počasni gol, a da su naši reprezentativci igrali angažovanije pobedili bi i ubedljivijim rezultatom.

Danilo Ikodinović je u sredu odigrao jubilarnu 300. utakmicu sa kapicom državnog tima.

Srbija: Šefik, Prlainović 8, Gocić, Pijetlović 1, Savić, Ikodinović 5, Nikić 3, Filipović 2, Šapić 10, Rađen, Peković 2, Soro.

Egipat: Gemena, Salah, Mohamed, Ašraf, Abi Salem, Abas, Elkordej, Monir, Moharam, Asen, Salam, Nasr, Hasan.
« Poslednja izmena: Februar 15, 2010, 23:46:05 Wolf бре »

• mali genije Van mreže
    • *

• Muškarac
    • Poruke: 3138

• Od malena uz A.C. Milan

Odg: Srbija - Egipat 31:0
« Odgovor #1 poslato: Jun 19, 2008, 21:42:36 »
ovo je smesno, primiti 31 gol u vaterpolu, e to jos nisam doziveo

• C7 Van mreže
    • Regrut

• *

• Poruke: 6

• FORZA MILAN ! ! !

« Odgovor #2 poslato: Jun 20, 2008, 18:06:22 »
 _Srb_

• smeker Van mreže
    • *

• Muškarac cs
    • Poruke: 3015

• Блеја цео дан, ништа рад, само лад :)

« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2008, 16:37:58 »

• Never Give Up

« Odgovor #4 poslato: Jun 25, 2008, 15:23:44 »
au         _Srb_ _Srb_ _Srb_ _Srb_ _Srb_

• *

• Muškarac

EP: Srbiji srebrna medalja
« Odgovor #5 poslato: Jul 14, 2008, 09:51:35 »
Vaterpolisti Srbije nisu uspeli da odbrane titulu prvaka Evrope.

Oni su u finalnom meču poraženi od reprezentacije Crne Gore posle produžetaka rezultatom 6:5 (2:1, 0:3, 2:0, 1:1, u produžecima 1:0, 0:0). U regularnom delu meča bilo je 5:5. Pobednički gol za debitante na šampionatu Evrope postigao je Nikola Vukčević u prvom produžetku, kome je to jedini gol na prvenstvu.

Za Srbiju, Pjetlović je postigao dva, a Rađen, Šapić i Peković po jedan pogodak. U reprezentaciji Crne Gore šest igrača je po jednom bilo efikasno, Vukčević, Tičić, Mlađan Janović, Danilčić, Gojković i Jokić.

Ključni momenat u meču desio se u trećoj četvrtini kada naši vaterpolisti nisu uspeli da realizuju dva napada sa igračem više pri vođstvu od 4:2 i. Tada sledi pad u igri i čak šesnaest minuta bez pogotka za Srbiju (u poslednja 24 minuta naš tim dao samo jedan gol).

Crnogorci su prvu četvrtinu rešili u svoju korist 2:1 golovima Gojkovića i Janovića. U sledećoj četvrtini srpski igrači su bili ubedljivo bolji i dobili taj deo igre sa 3:0. Nikola Rađen postigao je gol na asistenciju Filipa Filipovića, posle identične akcije kao u meču sa Mađarskom. Odbrana je funcionisala besprekorno, a Šefik, kome je to 200. meč u karijeri za reprezentaciju, bio je sjajan.

Poništen je veoma atraktivan gol kapitena Vladimira Vujasinovića zbog faula u napadu. Selektor Srbije Dejan Udovičić dobio je žuti karton zbog protesta.

Pad u igri dešava se u trećoj četvrini koju je Crna Gora dobila sa 2:0. U poslednjoj četvrtini, Crnogorci prvi dolaze do prednosti. Srbija izjednačuje golom Duška Pjetlovića posle asistencije Šapića iako mu je ruka protivničkog igrača bila na licu. Obe ekipe bile su nervozne u završnici meča i imale niz propuštenih šansi.

Jedini gol nastavku postignut je u prvom produžetku, strelac je bio Vukčević. U poslednjem napadu Crne Gore, sudije su svirale dva isključenja za Srbiju, Aleksandru Ćiriću i Filipu Filipoviću. Deset sekundi pre kraja, vaterpolisti Srbije krenuli su u poslednji napad a posle nekoliko uzastopnih prekršaja isključena su dva crnogorska igrača ali nije bilo vremena da se ta prednost iskoristi,a golman Crne Gore je zaustavio poslednji udarac i doneo svom timu zlato na debiju na velikim takmičenjima.

• *

• Muškarac

Odg: EP: Srbiji srebrna medalja
« Odgovor #6 poslato: Jul 14, 2008, 17:08:43 »
Ovo je sramota, Crnogorci nas potopili u finalu  :u_zid: :u_zid: :u_zid: :u_zid: :u_zid: :cry :cry :cry :cry

• Piksla Forum

« Odgovor #7 poslato: Jul 14, 2008, 17:25:31 »
Ja sam popizdeo juce!!!

• MasteRThieF Van mreže
    • *

• Muškarac
    • Poruke: 343

• Oni koji najmanje mogu, najvise zele.

Srbija je PRVAK sveta u vaterpolu - RIM 2009.
« Odgovor #8 poslato: Avgust 02, 2009, 13:45:32 »
Srbija novi prvak svijeta u vaterpolu

Vaterpolisti Srbije osvojili su naslov prvaka svijeta, nakon što su u finalu Svjetskog prvenstva u Rimu pobijedili Špasku boljim izvođenjem peteraca sa 7:6. Nakon produžetaka rezultat je bio neodlučen 7:7. Bronzanu medalju osvojila je Hrvatska, koja je u utakmici za treće mjesto pobijedila SAD sa 8:6.

Tok Igre!

Vaterpolisti Srbije novi su prvaci sveta, pošto su sa peteraca pobedili Španiju. U regularnom toku bilo je 6:6, posle produžetaka 7:7, petercima 7:6 za Srbiju.

Srbija je do pobede došla posle jednipočasovne drame na kompleksu Foro Italiko u Rimu. Naša selekcija vodila je tokom gotovo celog meča, imala i peterac za pobedu u petoj seriji, a na kraju je presudio peterac Milana Aleksića. Prva tri gola za Srbiju dao je Vanja Udovičić, sledeća dva Filip Filipović, a po jedan Pijetlović i Rađen, za 3:2, 0:0, 1:2, 2:2, 1:1, 0:0.

Soro je zatim odbranio dva peterca špancima uz jednu prečku, Gocić je imao šut za pobedu u petoj seriji, ali je promašio, ali je u devetoj seriji Aleksić postigao pobedonosni gol.

Vaterpolisti su tako zaokružili učinak Srbije na Svetskom prvenstvu na četiri medalje - tri zlata (Čavić i Higl) i jedno srebro (Čavić).

U duelu dve trofejne nacije Srbija je osvojila četvrto zlato (Milanovićev gol doneo je titulu u Madridu 1986, pet godina kasnije u Pertu Srbija je slavila bez igrača iz Hrvatske, a pre četiri godine u Montrealu stigla do titule pod imenom SCG) i devetu medalju u istoriji. Španci, šampioni iz Perta 1998. i Fukuoke 2001. godine do srebra su stigli treći put, a ovo im je šesta medalja. Naša selekcija sada je uverljivo najuspešnija u istoriji svetskih prvenstava (4-1-4 na 13 prvenstava), Španci su se izdvojili na trećem mestu večne liste (2-3-1).

Prva dva napada Srbija nije uspela da iskoristi, a u drugom španskom napadu odbranila se sa igračem manje (isključen Gak). Već u sledećem napadu Srbija vodi – Udovičić upućuje sjajan šut pored Agilara 1:0.

Usledilo je nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane, uključujući i dva sa igračem više, a Španci to koriste da izjednače. Međutim, dva minuta pred kraj četvrtine Vanja Udovičić postiže drugi gol na meču, prvi sa igračem više.

Srbija je uspela da se odbrani, a zatim je Udovičić fenomenalnim udarcem sa distance 25 sekundi pred kraj četvrtine doneo Srbiji prvi put plus 2. Ipak, Špancima je preostalo vreme bilo dovoljno da smanje, pogotkom Garsije sekund pre kraja.

Drugi period doneo je igru bez promene rezultata. Srbija je imala dosta sreće, jer su Španci dva puta pogađali okvir gola.

U trećem periodu Garsija je nastavio solo trku sa Vanjom Udovičićem, postigavši treći gol za Furiju.

Filip Filipović je postigao sjajan gol sa igračem više, pošto je sa desne strane lobovao španskog golmana.

Dva napada kasnije Srbija propušta veliku priliku da se opet odlepi – samo što je Srbija dobila priliku da napadne sa igračem više, Španci oduzimaju loptu i posle kontre Molina donosi izjednačenje.

Na startu poslednjeg perioda Filipović koristi priliku - Španci su ga pustili da šutira bez bloka i to im se osvetilo u vidu petog gola za Srbiju.

Usledila je serija izvanrednih intervencija Sora, a zatim je Srbija, posle tajm auta iskoristila igrača više - dok je španski igrač ulazio u igru, Pijetlović je iznenadio protivničkog golmana na asistenciju Filipovića. Usledila je dobra odbrana sa igračem manje.

Obe ekipe propustile su dobre prilike u narednim napadima, a zatim je Garsija sa igračem više pogodio četvrti put na meču.

Srbija je imala nekoliko prilika da reši pitanje u regularnom toku, ali su Španci imali više nerava - u poslednjem minutu Soro je odbranio zicer Peresu sa igračem manje, ali su Španci uhvatili loptu u napadu i na kraju akcije, 11 sekundi pre kraja i sekund pred povratak isključenog igrača, briljantni Garsija izjednačuje.

Sledi produžetak. Srbija je u regularnom terenu izgubila 10 lopti (Španci 5).

Na startu produžetka Španci stižu do lopte, a u prvom napadu sa igraćem više Molina postiže gol za prvo vođstvo Furije.

Sledi greška našeg tima, koji uz kontrafaul dozvoljava kontru, ali je srpska odbrana bila brža od španskog napada. Na ulasku u poslednji minut produžetka Rađen sa igračem više na novu asistenciju Filipovića donosi izjednačenje.

U drugom produžetku našoj selekciji poništen je jedan gol, a u sledećem napadu nije dosuđen očigledan faul nad Rađenom. Do kraja obe ekipe su propustile svoje napade, pa pobednika odlučuju peterci.

Peterci
Prva serija: Soro brani Martinu, Filipović pogađa - 1:0 Srbija.
Druga serija: Garsija pogađa, Udovičić pogađa - 2:1 Srbija.
Treća serija: Espanjol pogađa, Inaki brani Prlainoviću - 2:2.
Četvrta serija: Valjes u prečku, Aleksić pogađa - 3:2 Srbija.
Peta serija: Perone pogađa, Inaki brani Gociću - 3:3.
Šesta serija: Molina pogađa, Filipović pogađa - 4:4.
Sedma serija: Garsija pogađa, Udovičić pogađa - 5:5.
Osma serija: Espanjol pogađa, Prlainović pogađa - 6:6.
Deveta serija: Soro brani Maljarahu, Aleksić gol - 7:6 Srbija.
Srbija je šampion sveta!

Za vise detalja pogledajte ova dva klipa!

« Poslednja izmena: Avgust 02, 2009, 13:49:44 MasteRThieF »

• daki Van mreže
    • Porucnik

• *

• Muškarac
    • Poruke: 1746

Odg: Srbija je PRVAK sveta u vaterpolu - RIM 2009.
« Odgovor #9 poslato: Avgust 02, 2009, 21:10:01 »
Tako jeeeeeeeeeeee.Srbijaaaaaaaaaaa.

• Angel Van mreže
    • Administrator
    • *

• Poruke: 3354

• Fortis est, qui se vincit.

« Odgovor #10 poslato: Avgust 02, 2009, 22:33:53 »
 =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

« Odgovor #11 poslato: Avgust 03, 2009, 14:22:52 »
Da nemaju pojma.Hrvatska je bolja! =D>

• Pharmaceut Van mreže
    • *

• Muškarac
    • Poruke: 2990

• Gvardia SF Mob: We have been around for 1 year now

« Odgovor #12 poslato: Avgust 03, 2009, 15:49:08 »
Molim te zaobidji nas komentarima takvog tipa.
Da je Hrvatska osvojila,ja bih ti cestitao,zato sto smo mi Srbi tako vaspitani...